lpg sçküm proje

Lpg Söküm Projesi

1.Lpg Söküm Projesi

Lpg söküm projesi yine bir AİTM mühendisleri proje kapsamında olan proje konusudur. Aracınızda bulunan Lpg sisteminin sökülebilmesi için bu projeyi aracınıza yaptırmanız gereklidir. AİTM mühendisi tarafından aracın Lpg söküm faturası sizden isteniz proje dosyanız hızlı ve sorunsuz şekilde hazırlanır. Hazırlanan dosya TSE de incelenmek üzere tarafınıza teslim edilir.

2. Lpg Söküm Projesi Nasıl Yapılır ?

Lpg montaj yapabilen firmalar tarafından aracınıza takılmış olan lpg sistemine artık ihtiyacınız kalmamasından veya özel sebeplerden dolayı aracınızdan kaldırmak istediğiniz zaman projeye ihtyaç duyulur. TSE’de kontrol edilmiş ve onay almış projenizi TUVTURK üzerinden tadilat muayenesi randevusu alıp aracı kontrol ettirilmelidir. Bu kontrol esnasında projeniz yanınızda bulunmalıdır. Muayeneden sorunsuz geçen aracınızı evraklarınız ile beraber size en yakın noter tarafından alınarak sizlere lpg sistemi sökülmüş olarak yeni ruhsatınızı beyan eder. Aracınızın muayenesi sıfırdan başlamış olur. Tadilat muayenesi genel muayene yerine geçmektedir.

Lpg sistemi sökülmüş ancak projesi yapılmamış olan araçlar TUVTURK muayenesinden geçemez. Trafik denetlemeleri esnasında karayolu trafik kurallarına uyum sağlamamaktadır. Lpg sisteminizin aracınızda bulunduğunu kontrol etmek için ruhsatınızında aracın yakıt cinsi bölümünde Lpg  ibaresi kontrol edilmelidir. Aracınızda Lpg sistemi sökülmüş ise uzman mühendis kadromuzla iletişime geçip hızlı bir şekilde projenizi yaptırabilirsiniz.

3. Lpg Sisteminin Sökülmesi

Sökülen lpg sistemi başka bir araçta kullanılamaz. Lpg sistemi sökülmüş olan araçta lpg sisteminin tüm ekipmanları yetkili kişiler tarafından sökülmelidir. Sökülmüş olan araç tekrar aracına proje yaptırarak başka bir lpg sistemi taktırabilir. Araştan 65 kg yükünde bir ağırlık düşümü meydana gelir. Proje mühendisi tarafından düşülen kg hesabı yapılır. Bu proje kapsamında veya diğer araç projeleri hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir