Hasta Nakil Aracı Proje

Hasta Nakil Aracı Proje

Hasta nakil aracı proje isimli yazımıza hoşgeldiniz. Bu kategoride ki projeler, sağlık bakanlığının yayınlamış olduğu ambulans yönetmeliğine uygun olmak zorundadır. Bu projenin yapılabilmesi için öncelikle proje mühendisinizden bilgi almalısınız. Trafik kanunu gereği ilk kez ruhsat almak isteyen araçlar beş yaşından küçük olmak zorundadır. Araçlar tek gövdeli bir yapıya sahip olmalıdır. Bu araçlar için belirlenen azami ölçü standartları mevcuttur.

Acil Yardım Ambulansı 1400 mm 3000 mm 1600 mm
Yoğun Bakım Ambulansı 1500 mm 3000 mm 1800 mm
Hasta Nakil Ambulansı 1300 mm 2400 mm 1300 mm

Hasta nakil aracı proje

Aracın ön ve arkasında siren cihazı mavi renkte tepe lambası bulunmak zorundadır. Kabin için hasta girişine uygun olmalı arka kapılar ise 90 derece açılabilmelidir. Hasta girişine ek olarak birde acil çıkış olması gereklidir. Hasta kabininde iki adet perdeli pencere olmak zorundadır. Bu nedenle hasta kabinin iç aydınlatma ve ısıtma sistemlerinin bulunması gereklidir. Sedye üstünden aracın tavanına tutunma yeri olmalıdır. Kabin içinde kilitli ilaç bölümü olmalıdır. Böylelikle araç içinde ilaç temini olmaktadır. Tasarım konusunda TS EN 1789 mevzuatına uygun olması gerekmektedir. Kabin içinde havalandırmanın iyi derece olması gereklidir. Böylelikle kabin içerisinde temiz hava problemini ortadan kaldırmaktadır.

Bu özelliklerin tamamı olduğu zaman araç TSE araç kontrol merkezinde kontrol ettirilmelidir. Bu kontroller sonrası araç uygun şartlar ve donanıma sahipse onaylanır. Kısacası mühendisiniz size gerekli projenizi teslim edecektir. Projesi geçmiş olan araç TUVTURK tadilat muayenesine girecektir. Sonuçta projesi biten araç en yakın noterden yeni ruhsatı çıkaracaktır. Diğer araç projeleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.