Engelli Araç Projesi

Engelli Araç Projesi

Engelli Araç Projesi bilindiği üzere engellilere uygun araçlardır. ÖTV indiriminden faydalanılarak bu araçlar satın alınıyor. Fakat bu araçlar 5 yılı dolmadan satılması durumunda ÖTV tekrar çıkabilir. Engelli aracınızı normal araca çevirmek için bizden proje alabilirsiniz. 5 yaşını doldurmuş araçların ruhsatlarını yeniliyoruz. Böylece ÖTV olmadan yeni ruhsatınız ile aracınızı kullanmaya devam edebilir veya satabilirsiniz.

Engelli Araç Projesini varsa engelli tertibatını araçtan söktürdükten sonra araç proje mühendisiniz ile görüşüp araca proje çizimde bulunmalısınız. Bu bağlamda araç projenizin çizimi daha hızlı olacaktır. Araç proje mühendisinizin yapmış olduğu montaj projesi hazır olduğunda size bu projeyi verecektir. Almış olduğunuz proje ile Türk Standartları Enstitüsü araç kontrol merkezine gitmelisiniz. Bura da aracınızın başvuru numarası ile aracı kontrol edeceklerdir. Evraklarınız ve dosyanız tam ve eksiksiz ise Engelli Araç Projesi sorunsuz onaylanacaktır.

Engelli Araç Projesi için TÜVTÜRK’e gitmeme gerek var mı ?

Hayır. AiTM yönetmeliğine göre engelli tertibatının araçtan sökülmesi montaj projesi olarak geçtiği için gitmenize gerek kalmaz. Aracınız direkt olarak almış olduğunuz evrak ile notere gitmeniz gereklidir. Noter ücretini yatırdıktan sonra aracınızın ruhsatından bu ibarenin kalktığını göreceksiniz.  Diğer araç projelerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

engelli projesi

Sonuç olarak baktığımızda bu tür araçlarınızın süresi dolduktan sonra uzman bir projecinizden proje talep ederek hususi kullanıma çevirebilirsiniz. İlave bir vergi ödememek için yazımızın başında yazılan süreyi doldurmanız gereklidir. Bu araçların satışında veya kullanımında sorun yaşamak istemiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir