Çeki Demiri Proje

Çeki Demiri Proje

Çeki demiri proje isimli anlatımıza hoş geldiniz. Bu projede aracın çeki demiri tertibatının montajlı olması gerekmektedir. Montaj edilirken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri E belgesine sahip olmalıdır. Çeki demiri teknik dosyasının çeki demiri ile beraber müşteriye verilmelidir. Kısacası bunlardan birinin eksik olduğu durumlarda çeki demiri projeniz yapılamamaktadır.

Çeki topuzu kendi aralarında bağlantılarına göre ikiye ayrılır. Sökülebilir veya sökülemez olarak. Kalite olarak ithal ve yerli üretim piyasada pek çok çeki demiri bulunmaktadır. Çeki demiri montajı yapılırken aracın stop lambaları ve farları sökülür. Gerekli elektrik bağlantıları yapılır. Bunun sonucunda elektrik aksamı bağlanır. Ancak topuz kısmı ise tampona montaj edilir.

Aracınızın dosyası yetkili mühendis tarafından hazırlanır. Bununla beraber size dosyanız verilir. Araç TSE araç kontrol merkezinde kontrol edilecektir. Çeki topuzu projesi bir montaj projesi olduğundan proje dosyası ile onay alınmaktadır. Başka bir deyişle çeki demiri projenizi mühendisinizden alıp TSE araç kontrol merkezinde onaylatmalısınız. Bu işlemler gerçekleştikten sonra size en yakın noter vasıtasıyla yeni ruhsatınızı alabilirsiniz.

çeki demiri proje

Çeki Demiri Kullanım Alanları

Bisiklet Taşıma

Çekme Karavan

Römork

İş Amaçlı Ekipmanlar

Projede gerekli belgelere ve mühendislik hesaplarına tabii olan bir montaj işlemidir. Aksi halde trafik kuralları gereğince tarafınıza cezai işlem uygulanır. Aracınız muayeneden geçemez. Bunun yanı sıra gerekli hesapları yapılmamış çeki demirleri trafikte can ve mal kaybına neden olabilir.

Diğer hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.