Sürücü Kursu Araç Projesi

Sürücü Kursu Araç Projesi

Sürücü Kursu Araç Projesi sürücü kurslarında kullanılacak araçlar için yapılan tadilatların ruhsata işlenmesi için yapılan projeye verilen addır. Sürücü kurslarında kullanılacak araçların bu projeleri yapmaları zorunludur. Bu araçlar için sürücü yanında bulunan koltuğa şekilde gösterildiği şekilde fren ve debriyaj pedalı konumlandırılır.

Sürücü Kursu Araç Projesi

Bu tertibat sayesinde oluşabilecek kazalara karşı gözetmen öğretmen tarafından müdahale edilebilir. Yan yana eğitim bu amaçla verilmektedir. Bunun yanı sıra yardımcı aynalar sürücünün görüşünü iyileştirmek için kullanılır.

Sürücü kursu yapılan araç için makine mühendisi tarafından araç projelendirilmesi yapılması gerekmektedir. Daha sonra TSE tarafından araç kontrol noktalarında bu araç incelenmelidir.

Daha detaylı bilgi almanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aracınızda yapılan tadilat için yetkili makine mühendisi tarafından projeniz hazırlanır. Bu proje hazırlandıktan sonra size proje numarası verilir. Daha sonra araç araç kontrol noktasında incelemeye gitmelidir. İnceleme sonrasında size en yakın noterden yeni ruhsatınızı çıkarabilirsiniz. Aracınızı sürücü kursu aracı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aynı şekilde aracınız sürücü kursu arabasından normal araca dönüşümünü istiyorsanız proje hizmeti almak durumundasınız. Araçta bulunan sürücü kursu tertibatı sökülerek araç mühendisi tarafından projeniz hazırlanır. Aynı işlemler tekrar edilerek araç kontrol edilmelidir.

Sürücü kursu aracı olabilmesi için aracın milli eğitim müdürlüğünden tescillenmiş sürücü kursu adına ruhsatlı olması gerekmektedir. Bu ruhsata sahip olunmayan araçlar sürücü kursu aracı olarak tanımlanamaz.